Meta komunikon me opozitën: Merreni me qetësi

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:02 26-03-2015 Meta komunikon me opozitën: Merreni me qetësi Ilir Meta duke i folur deputeteve te opozites, para se te ulej ne salle

Fotografi Malton Dibra nga llozha ku qëndrojnë gazetarët për të ndjekur Kuvendin, ka kapur një moment ndryshe të kreut të kuvendit Ilir Meta. Ky i fundit, ka lënë foltoren nga ku drejton gjithë deputetët, për t’i lënë radhë Vangjel Dules të drejtojë seancën nën argumentin e “konfliktit” të interesit. 

Por në këtë pozë Meta flet ndryshe. Eshtë drejtuar nga opozita. Për t’u thënë që të mos rebelohen. Dhe problematikat t’i marrin me qetësi. Siç është shprehja e preferuar e Ilir Metës kohët e fundit. Opozita po protestonte për mosdhënien e lejes së kuvendit për deputetët. Por ja që ndodhi ndryshe. E Meta, ka dashur këtë, edhe me gjeste t’ia sqarojë të parit në radhë, që ishte Flamur Noka. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.35131192207336
array(1) { ["section"]=> string(49) "meta-komunikon-me-opoziten-merreni-me-qetesi-7048" }