Meta konsultohet me Nishanin para se t’i japë plotfuqishmërinë Bushatit

Publikuar tek: politike, më 16:33 14-02-2018 Meta konsultohet me Nishanin para se t’i japë plotfuqishmërinë Bushatit

Presidenti Ilir Meta është konsultuar sot me paraardhësin e tij, pas kërkesës së ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati për plotfuqishmëri në negociatat e detit me Greqinë.

Kërkesa nga Ministria e Jashtme ka mbërritur ditën e djeshme.

Sot në orën 8:00 në mëngjes, Presidenti Meta ka pritur ish-Presidentin Nishani për t’u konsultuar. Pritet që Presidenti Meta të konsultohet edhe me ish-Presidentet e tjerë brenda 2 ditëve. Plotfuqishmëria nevojitet përpara se palët e ekspertëve të nisin piketimin kufijtë detarë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reagon për herë të parë ish-deputeti i PS pas vrasjes së vëllait, i shkruan Bashës: Ke zgjedhur moment të papërshtatshëm
Bujar Asqeriu përballet me Kumbaron: Nuk bëhet me PORDHË teatri. S'jemi tregtar specash e domatesh, jemi artistë. Lahemi me zorë dhe ujë të ftohtë (DEBATI I PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.0040879249572754
array(1) { ["section"]=> string(78) "meta-konsultohet-me-nishanin-para-se-t-i-jape-plotfuqishmerine-bushatit-110252" }