Meta krah Ramës dhe Ruçit, homazhe te Varrezat Dëshmorët e Kombit

Publikuar tek: barometri, më 08:05 06-05-2018 Meta krah Ramës dhe Ruçit, homazhe te Varrezat Dëshmorët e Kombit

Krerët më të lartë të shtetit janë bërë bashkë dhe po zhvillojnë në këto momente homazhe te varrezat ‘Dëshmorët e Kombit”.

Në përkujtim të të rënëve në luftë për mbrojtjen e atdheut morën pjesën, presidenti Ilir Meta, Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi, kryeministri Edi Rama, ministrja e mbrojtjes Olta Xhaçka dhe kryetari i Bashkisë Erion Veliaj.

Ata vendosën kurora me lule për të nderuar dëshmorët. Po ashtu në ceremi kanë marrë pjesë veteranë të luftës dhe familjarë të dëshmorëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.18389511108398
array(1) { ["section"]=> string(71) "meta-krah-rames-dhe-rucit-homazhe-te-varrezat-deshmoret-e-kombit-119663" }