Meta ktheu për herë të dytë ligjin për Teatrin, reagon menjëherë Balla

Publikuar tek: politike, më 12:54 11-10-2018 Meta ktheu për herë të dytë ligjin për Teatrin, reagon menjëherë Balla Balla-Meta

Presidenti Ilir Meta ktheu për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar.

 

Meta ka renditur edhe 9 arsyet e kthimit për të dytën herë të këtij ligji që prej muajsh ka “trazuar” ujërat e politikës dhe opinionit publik. 

Sipas Metës, ligji i ri nr.37, datë 20.09.2018, paraqet të njëjtat probleme kushtetuese të evidentuara më herët prej tij, duke e bërë atë të padekretueshëm për shpallje.

Ndërkaq, vjen reagimi i parë i socialistëve përmes kreut të Grupit të PS Taulant Balla

“Dekretin do ta trajtojmë me qetësi e dashuri”, u shpreh Balla në dalje të Kuvendit, i pyetur nga gazetarët.

LEXO EDHE http://www.newsbomb.al/meta-kthen-per-here-te-dyte-ligjin-e-teatrit-ne-kuvend-rendit-nje-nga-nje-arsyet-137423

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015611171722412
array(1) { ["section"]=> string(76) "meta-ktheu-per-here-te-dyte-ligjin-per-teatrin-reagon-menjehere-balla-137426" }