Meta në ceremoninë e UGSH, ja kujt i shkon çmimi “Vangjush Gambeta”

Publikuar tek: aktualitet, më 13:55 16-11-2018 Meta në ceremoninë e UGSH, ja kujt i shkon çmimi “Vangjush Gambeta”

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë më ceremoninë e ndarjes së çmimeve organizuar nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë për ndarjen e çmimeve vjetore të gazetarisë.

Meta shprehet se i ko dorëzuar çmimin “Vangjush Gambeta” gazetarit, publicistit, pedagogut dhe intelektualit të ndjerë Agron Bala. Meta ia ka dorëzuar çmimin bashkëshortes së gazetarit.

"Shumë i lumtur të merrja pjesë në ceremoninë e organizuar nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë për ndarjen e çmimeve vjetore të gazetarisë dhe t’i dorëzoja në emër të tyre çmimin “Vangjush Gambeta” gazetarit, publicistit, pedagogut dhe intelektualit të mirënjohur, Agron Bala, jeta dhe kontributi profesional i të cilit janë pjesë e historisë së gazetarisë së pas viteve ’90", shkruan Meta.

Në ceremoni mori pjesë edhe kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi.  

46361212_2006376612741935_178611570828378112_n.jpg

46303984_2006376752741921_5660250877282222080_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i FRIKSHËM në Tiranë, një person në gjendje të rëndë (PAMJET VIDEO nga VENDNGJARJA)
‘Buxheti 2019 godet të pamundurit’, Duma: Varrosje e mirëqenies dhe zhvillimit »
Article Logic
Execution time: 0.0041890144348145
array(1) { ["section"]=> string(71) "meta-ne-ceremonine-e-ugsh-ja-kujt-i-shkon-cmimi-vangjush-gambeta-141754" }