Meta nga Tropoja: Mos harrojmë Azem Hajdarin dhe Sali Berishën, pa të cilin nuk do ishte bërë Rruga e Kombit

Publikuar tek: barometri, më 08:03 14-10-2018 Meta nga Tropoja: Mos harrojmë Azem Hajdarin dhe Sali Berishën, pa të cilin nuk do ishte bërë Rruga e Kombit

Presidenti Ilir Meta ndodhet në Tropojë, ku ka dhënë vlerësimet më të mëdha për këtë vend.

 

“Tropoja i ka dhënë shumë kombit shqiptar për lirinë dhe pavarësinë, për indentitetin dhe dinjitetin kombëtar. Tropoja i ka dhënë shumë kombit shqiptar për lirinë dhe pavarësinë, për indentitetin dhe dinjitetin kombëtar”, u shpreh Meta.

Sakaq, vendosi theksin te dy ish-liderat e Partisë Demokratike, Azem Hajdari dhe Sali Berisha, për të cilin tha se pa këmbënguljen e tij nuk do ishte ndërtuar as “Rruga e Kombit".

"Nuk duhet të harrojmë se dy udhëheqësit kryesorë të Lëvizjes Demokratike si Azem Hajdari, ashtu edhe Sali Berisha ishin nga Tropoja. Nuk duhet të harrojmë se pa vendimmarrjen dhe vendosmërinë e Sali Berishës edhe sot, Rruga e Kombit nga Tirana në Prishtinë mund të mos ishte bërë”, u shpreh Presidenti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025414943695068
array(1) { ["section"]=> string(113) "meta-nga-tropoja-mos-harrojme-azem-hajdarin-dhe-sali-berishen-pa-te-cilin-nuk-do-ishte-bere-rruga-e-kombit-137755" }