Meta takon Donald Trump

Publikuar tek: barometri, më 08:18 27-09-2018 Meta takon Donald Trump

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Presidentin e SHBA-ve, Donald Trump.

 

Gjatë këtij takimi Meta dhe Trump kanë diskutuar për partneritetin mes Shqipërisë dhe SHBA, të cilin presidenti e ka cilësuar partneritet të fortë strategjik.

Me anë të një postimi në Facebook, Meta është shprehur i kënaqur për takimin me Trump.

“I kënaqur që mora pjesë në pritjen e Presidentit të SHBA, Donald Trump. Partneritet i fortë strategjik mes Shqipërisë dhe SHBA.  
(Official White House Photo by Andrea Hanks)", shkruan Meta.

Kujtojmë presidenti Meta ka qenë i pranishëm ceremoninë e inagurimit të presidentit Donald Trump, dy vite më parë në Washington.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026511192321777
array(1) { ["section"]=> string(30) "meta-takon-donald-trump-135746" }