Meta takon ministren Lovin në Stockholm. Suedia mbështet hapjen e negociatave për anëtarësim në BE

Publikuar tek: politike, më 11:09 23-02-2016 Meta takon ministren Lovin në Stockholm. Suedia mbështet hapjen e negociatave për anëtarësim në BE

Ilir Meta ka takuar sot gjatë vizitës së tij në Suedi, ministren për Zhvillim dhe Bashkëpunim Isabella Lovin. Suedia ka shprehur mbështetjen e saj për Shqipërinë, lidhur me hapjen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian.

Ndërsa kreu i Kuvendit Meta i ka komunikuar Lovin angazhimin e deputetëve lidhur me përmbushjen e Reformës në Drejtësi.

“Javën e ardhshme do të fokusohemi te Reforma në Drejtësi. Drejtësia e panegociueshme për të përmbushur kriteret e BE-së”, tha Meta gjatë takimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Peza po shikonte Napoli-Milan por pastaj i vjen një mesazh dhe i përgjigjet Blushit: Ose unë në PS ose ai që ka kërcënuar vajzën e koleges sonë
Basha i vendosur, letër Kuvendit." Të kalojnë aktet nënligjore të enjten. Rama i hap rrugën rikthimit të Prengës'' »
Article Logic
Execution time: 0.030603885650635
array(1) { ["section"]=> string(103) "meta-takon-ministren-lovin-ne-stockholm-suedia-mbeshtet-hapjen-e-negociatave-per-anetaresim-ne-be-33309" }