Meta takon shqiptarin që drejton bashki në Australi: Një shembull frymëzimi

Publikuar tek: aktualitet, më 09:35 14-09-2018 Meta takon shqiptarin që drejton bashki në Australi: Një shembull frymëzimi

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur në një takim shquptarin Jim Memeti, Kryetar i Bashkisë së "City of Greater Dandenong", në Melbourne të Australisë.

Meta shprehet se Jim Mehmeti është një shembull frymëzimi për mbi 25 mijë shqiptarë që jetojnë dhe punojnë prej dekadash në Australi, të cilët ruajnë me dashuri gjuhën, kulturën dhe traditat e të parëve të tyre. 

Postim i plotë:

Pata kënaqësinë të takoj patriotin shqiptar me origjinë nga Manastiri, z.Jim Memeti, Kryetar i Bashkisë së "City of Greater Dandenong", në Melbourne të Australisë. 
Duhet të jemi krenarë që z.Memeti drejton denjësisht një qytet kaq multikultural, ku qytetarë nga 150 kombësi të ndryshme jetojnë në harmoni. 
Jim Mehmeti është një shembull frymëzimi për mbi 25 mijë shqiptarë që jetojnë dhe punojnë prej dekadash në Australi, të cilët ruajnë me dashuri gjuhën, kulturën dhe traditat e të parëve të tyre.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berisha: Doja t’i shkruaja LINDA RAMËS: Zonjë e nderuar, i thoni atij burri që keni në shtëpi... (ANALISTËT E ‘MBYSIN’)
Qarkullonte me armë nëpër Durrës, arrestohet 18-vjeçari (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.015349864959717
array(1) { ["section"]=> string(81) "meta-takon-shqiptarin-qe-drejton-bashki-ne-australi-nje-shembull-frymezimi-134280" }