Meta uron për Krishtlindje: Dashuria është si besim, ndryshimi fillon nga vetja

Publikuar tek: politike, më 12:49 25-12-2015 Meta uron për Krishtlindje: Dashuria është si besim, ndryshimi fillon nga vetja

Ka uruar në ditën e Krishtlindjes kryetari i Kuvendit Ilir Meta. Nga Kisha Ortodokse, Meta ka uruar gjithë besimtarët e krishterë duke thënë se ndryshimi fillon nga vetja.

“ Urime të gjithë besimtarëvë të krishterë! Lindja e Krishtit është edhe vetë lindja e shembullit, se nuk është fuqia simfoni, por dashuria është si besim. Çelsi i përpjekjeve, sakrificave të të gjithëve ne për ndryshim që fillon nga vetja, familja dhe shkon te shoqëria. Një ndryshim për botën tonë të vogël dhe të madhe në emër të dashurisë dhe zotit’’, tha Meta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berisha uron Krishtlindjen: Gëzuar ditën e lindjes së Krishtit Mbret, Hyjit dhe Burrit që i dha njerëzimit vlerat morale
Basha uron nga Korça Krishtlindjen, merr pjesë në meshën hyjnore »
Article Logic
Execution time: 0.022820949554443
array(1) { ["section"]=> string(83) "meta-uron-per-krishtlindje-dashuria-eshte-si-besim-ndryshimi-fillon-nga-vetja-28533" }