Metoda e re e dyshemeve 3D, e transformon shtëpinë në një natyrë të vërtetë (Foto-Video)

Publikuar tek: kulture-art, më 18:02 15-11-2015

Një firmë me bazë në Dubai është bërë e suksesshme në mbarë botën për metodën e re të shtrimit të dyshemeve me piktura 3 dimensionale, të cila i japin ambientit një pamje natyrale.

Ata e kanë aplikuar fillimisht këtë metodë në disa prej hoteleve më luksoze në Dubai ndërsa tashmë metoda e veçantë është përhapur në mbarë botën. “Nuk është thjeshtë një pikturë e printuar që ngjitet në dysheme. Janë disa procese njëra pas tjetrës të cilat i japin asaj pamjen 3 dimensionale”, shpjegon një nga pionerët e kësaj metode.

3d12.jpg

3d13.jpg

3d6.jpg

3D7.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqipja më e vjetër se greqishtja, Ja si kanë evoluar gjuhët indo-europiane (Video)
Ditëlindja e maestro Kaçinarit, e uron Ema Andrea dhe ja sa vjeç mbush »