Microsoft përplaset me Apple, shkak bëhet një “emoji”

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:19 05-08-2016 Microsoft përplaset me Apple, shkak bëhet një “emoji”

Vetëm pak ditë më parë Apple njoftoi se në sistemin e operimit iOS 10, nuk do të jetë më pistoleta si një emoji.

Revolverin, gjigandi amerikan i teknologjisë, ka vendosur ta zëvendësojë me një pistoletë plastike uji. Ndryshimi vjen pas debateve të shumta lidhur me kontrollin mbi armët dhe shtimit të vrasjeve në masë.

Screarmet3hot_2.jpg

Por sot Microsoft ka vendosur të bëjë krejt të kundërtën duke e ndryshuar ikonën e një arme lodër me një revolver. Megjithatë mbetet e paqartë nëse këto ndryshime kanë nga pas qëndrimet politike të secilës kompani.

Screemicrosovftemijinshot_2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024484872817993
array(1) { ["section"]=> string(56) "microsoft-perplaset-me-apple-shkak-behet-nje-emoji-48892" }