Milan prezanton projektin e stadiumit të ri

Publikuar tek: sport, më 22:03 05-02-2015 Milan prezanton projektin e stadiumit të ri

Ndonëse sezonet e fundit janë për tu harruar, kjo nuk e ka ndalur Milanin të çojë përpara projektin për ndërtimin e stadiumit të ri të klubit.

Sipas planit, stadium i ri do të jetë gati përpara sezonit 2018-2019 dhe kosto e tij llogaritet nga 300 deri 320 milion euro.

Milani ndanë sot stadiumin “San Siro” me rivalët e qytetit, Inter.

Klubi do të jetë pronar i këtij kompleksi të ri të stadiumit ku do të ndërtohet edhe hoteli, restorante dhe vende parking.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Babai i futbollistit milioner, shofer i makinës së plehrave
“Tifozat Kuq e Zi”, aksion për grumbullim ndihmash, solidaritet me të prekurit nga përmbytjet »
Article Logic
Execution time: 0.024022102355957
array(1) { ["section"]=> string(48) "milan-prezanton-projektin-e-stadiumit-te-ri-2469" }