Miliona njerëz janë fiksuar me këtë aplikacion që i kthen fotot në piktura të mahnitshme

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:01 05-09-2016 Miliona njerëz janë fiksuar me këtë aplikacion që i kthen fotot në piktura të mahnitshme

Në AppStore apo Google Play, gjenden me mijëra aplikacione që pretendojnë t’i kthejnë fotografitë tuaja në vepra arti, por në të shumtën e rasteve rezultati është thjeshtë i shëmtuar.

Megjithatë ka një aplikacion që bën vërtet mrekullinë. Prisma ka plot 42 milion shkarkime dhe përdor inteligjhencën artificiale për të shndërruar fotot në piktura.

Filtrat janë të shumtë dhe mundësia e kombinimeve është thuajse e pafund. Prisma funksionon duke e dërguar foton ën serverat qëndrorë, aty ku disa superkompjutera bëjnë pjesën tjetër të punës. /Newsbomb.al/

Ja disa shembuj:

Screenshembullt_1.jpg

Screeshembullsdshot_1.jpg

Screedhemvjg754ot_1.jpg

Screesdf34333fhot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027611017227173
array(1) { ["section"]=> string(94) "miliona-njerez-jane-fiksuar-me-kete-aplikacion-qe-i-kthen-fotot-ne-piktura-te-mahnitshme-51990" }