Milley Cyrus: Nuk e kuptoj gjininë time dhe seksualitetin tim

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:51 12-10-2016 Milley Cyrus: Nuk e kuptoj gjininë time dhe seksualitetin tim

“Unë nuk e kuptoj gjininë time dhe seksualitetin tim” –ka thënë haptazi Milley Cyrus.

 Ajo ka folur për  situatën me të cilën është përballur kur që në moshë të re ka zbuluar orjentimin e saj seksual.

23-vjeçarja tha se ajo u bë e vetëdishme për orjentimin e saj seksual rreth moshës 10-12 vjeçe, pak para se të fillonte serialin Hanna Montana teksa zbuloi dhe marrëdhënien e parë që ka patur me një grua.

Ish-ylli i Disney ka rrëfyer për momentin kur zbuloi se ajo ishte pansexuar dhe që nuk i përshtatej një gjinie të caktuar por që ndjente në mënyrë të barabartë për të dy gjinitë, shkruan The Independent.

Pansexual kufizohet si “mos vënja e limiteve për zgjedhjet seksuale në lidhje me seksin biologjik, gjinisë dhe identitetit gjinor.

Cyrus ka thënë për revistën "Variety" se ka qenë e përfshirë në organizatën LGBTQ gjatë gjithë jetës së saj. “Unë nuk e kuptoj gjininë dhe seksualitetin tim”.

“Unë gjithmonë i kam urryer ‘biseksualët’. Unë nuk mendoj kurrë për dikë duke qenë vajzë apo djalë. Sytë e mi filluan të hapen gjatë klasës së pestë. Lidhja ime e parë ka qenë me një zogth”-ka thënë këngëtarja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028429985046387
array(1) { ["section"]=> string(66) "milley-cyrus-nuk-e-kuptoj-gjinine-time-dhe-seksualitetin-tim-55959" }