Mima në Kuvend: Tonelata me materiale radioaktive janë kapur në doganë, mund të kenë rënë në dorë të ISIS

Publikuar tek: politike, më 13:54 09-07-2015 Mima në Kuvend: Tonelata me materiale radioaktive janë kapur në doganë, mund të kenë rënë në dorë të ISIS

Deputeti i Partisë Demokratike Florjan Mima ka deklaruar sot nga foltorja e Kuvendit teksa është duke u diskutuar marrëveshja me Rapiskan për skanimin në Dogana, se në doganën tonë  para një jave janë kapur materiale radiokative, vendosur në cilindra, në mënyrë të tillë që syri i njeriut nuk i kap dot.

“Dogana ka kapur materiale radioaktivë vendosur në cilindra që e ka të pamundur të shikohen nga syri i njeriu. Një agjenci ka njoftuar së fundmi se sasi që konsiderohen me tonelata mund të kenë rënë në dorë të ISIS”, tha Mima përpara deputetëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berisha: Shqipëria rrezikon vendosjen e vizave me Gjermaninë. Të merren urgjentisht masat
Skanimi, Bode: Doganat, 75 milionë dollarë më pak, evazioni dhe kontrabanda në nivele të papara »
Article Logic
Execution time: 0.0041399002075195
array(1) { ["section"]=> string(109) "mima-ne-kuvend-tonelata-me-materiale-radioaktive-jane-kapur-ne-dogane-mund-te-kene-rene-ne-dore-te-isis-15721" }