Mimi Kodheli siç nuk e keni parë, “zhvesh” kostumin zyrtar dhe del jashtë parlamentit (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:21 02-07-2017 Mimi Kodheli siç nuk e keni parë, “zhvesh” kostumin zyrtar dhe del jashtë parlamentit (FOTO)

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, e njohur për sportivitetin dhe prakticitetin e saj në jetën e përditshme politike, duke se këtë herë e ka thyer këtë rregull të fortë.

Ajo “zhvesh” kostumin zyrtar të ministres dhe përfaqësueses së lartë të Partisë Socialiste dhe “del jashtë parlamentit” më këtë pozim fotografike.

Mimi Kodheli në këtë foto shfaqet me një kostum tradicional që mendohet se i përket zonës së Kukësit dhe në kokë mban një qeleshe të bardhë. Nuk ka shumë detaje për këtë foto, por mendohet se u realizua në Kukës ku ajo për një muaj rresht mbajti fushatën elektorale të zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit.

Ministrja, e cila arriti të sigurojë mandatin e deputetes në një zonë të fortë të PD-së shfaqet e qeshur me kostumin tradicional shqiptar, e megjithatë ajo e ka ruajur elegancën dhe reflektimin e një gruaje të pushtetshme.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029047012329102
array(1) { ["section"]=> string(93) "mimi-kodheli-sic-nuk-e-keni-pare-zhvesh-kostumin-zyrtar-dhe-del-jashte-parlamentit-foto-84731" }