Minatorët 'ultimatum' Ramës: Deri më 22 shkurt...

Publikuar tek: aktualitet, më 10:41 11-02-2019 Minatorët 'ultimatum' Ramës: Deri më 22 shkurt...

Minatorë dhe anëtarë të sindikatës po protestojnë sot para kryeministrisë.

Ata kërkojnë miratimin e statusit të minatorit, në të kundërt paralajmërojnë se do të futen në grevë urie.

'Kemi 12 vjet që kërkojmë miratimin e statusit.

Nëqoftë se nuk miratohet deri më 22 shkurt do të futemi në grevë urie', shprehet një nga minatorët.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Era e fortë në det, vonohet trageti Brindisi-Vlorë
DETAJE HORORR nga ngjarja në Tiranë, trupi ndenji varur për 6 orë, viktima baba i tre fëmijëve (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.0045018196105957
array(1) { ["section"]=> string(50) "minatoret-ultimatum-rames-deri-me-22-shkurt-152353" }