Minatorët vdiqën nëntokë, reagon ashpër DEPUTETI: Dy humbje jete në minierë brenda javës, Rilindja votoi kundër STATUSIT

Publikuar tek: politike, më 11:30 15-04-2018 Minatorët vdiqën nëntokë, reagon ashpër DEPUTETI: Dy humbje jete në minierë brenda javës, Rilindja votoi kundër STATUSIT foto ilustruese

Me anë të një postimi në Facebook deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka bërë me faj mazhorancën për vdekjen e dy minatorëve ditët e fundit në Klos dhe Bulqizë.

Spahiu ka shkruar se deputetët Ilir Beqja dhe Almira Xhembulla ishin dy deputetët e Rilindjes në Qarkun e Dibrës të cilët votuan kundër Statusit të Minatorit, ndërkohë që u ka shprehur ngushëllimet familjarëve të viktimave.

REAGIMI:

Ilir Beqaj dhe Almira Xhembulla, dy depuetë të Rilindjes të Qarkut Dibër, votuan kundër Statusit të Minatorit.

Dy humbje jete në minierë brënda javës, një në Klos dhe dje në Bulqizë.

Un jam pa fjalë, përveçse ngushëllime familjeve dhe thirrje për protestë gjithë minatorëve, deri në miratimin e Statusit.

Po ju të dy, keni diçka tjetër për të thënë, përveç ngushëllimeve të rastit???

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Selami: Basha po merr peng PD se s’mund t’i afrojë fitoren
Bushati takim me pakicat serbo-malazeze: Do të ndërtojmë projekte specifike për komunitetin »
Article Logic
Execution time: 0.062109231948853
array(1) { ["section"]=> string(124) "minatoret-vdiqen-nentoke-reagon-ashper-deputeti-dy-humbje-jete-ne-miniere-brenda-javes-rilindja-votoi-kunder-statusit-116966" }