Ministri Bushati na “nderon” sërish me flamurin kinez në Argjentinë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:46 03-11-2015 Ministri Bushati  na “nderon” sërish me flamurin kinez në Argjentinë Bushati ne takim me flamur kinez ne Argjentine

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka udhëtuar drejt Argjentinës për herë të parë që prej vitit 2012, kur Shqipëria vendosi të mbyll ambasadën tonë atje.

E si për të na “nderuar”edhe njëherë, Bushati është përfaqësuar me flamurin kinez ndërkohë që është takuar me liderët vendas.

“Mbërrita në Buenos Aires për një seri takimet të rëndësishme përfshirë atë me diasporën shqiptare”, shkruan Bushati ndërsa nuk vë re strukturën e “barkut” të shqiponjës që është komplet ndryshe nga ajo origjinalja.

Këmbët dhe kthetrat e shqiponjës janë të fryra dhe jo si shqiponja origjinale, ndërsa bishti është krejt i çudtishëm.

bushati1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021400928497314
array(1) { ["section"]=> string(71) "ministri-bushati-na-nderon-serish-me-flamurin-kinez-ne-argjentine-24581" }