Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, vizitë në Tiranë, takon Tahirin dhe Ramën

Publikuar tek: politike, më 23:00 05-11-2015 Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, vizitë në Tiranë, takon Tahirin dhe Ramën

Ministri i Brendshëm i Republikës Federale të Gjermanisë, Thomas de Mazière, mbërrin nesër për një vizitë zyrtare në Tiranë.

Sipas njoftimit zyrtar të Ministrisë së Brendshme, ministri gjerman do të pritet në ora 12:00 nga Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri dhe do të ketë takim mes 2 delegacioneve.

Ndërsa  në orën 13:05 do të ketë një konferencë për shtyp të dy ministrave në sallën e konferencave te Garda e Republikës.

Gjatë kësaj vizite, ministri gjerman do të takojë edhe kryeministrin Edi Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama për shpenzimet: Berisha i përmbajtur, Topalli shpenzoi 160 mijë dollarë për vizita brenda vendit
Rama para analistëve: Gabimi që bëra në dy vite qeverisje »
Article Logic
Execution time: 0.02054500579834
array(1) { ["section"]=> string(80) "ministri-i-brendshem-i-gjermanise-vizite-ne-tirane-takon-tahirin-dhe-ramen-24762" }