Ministri më i pakënaqur në qeverinë Rama, e zbulon vetë kryeministri

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:12 25-05-2016 Ministri më i pakënaqur në qeverinë Rama, e zbulon vetë kryeministri

Pas kryeministrit Edi Rama më i pakënaquri në këtë qeveri është ministri i Energjisë Damian Gjiknuri. Një gjë të tillë e ka zbuluar vetë kryeministri Rama ndërsa u shpreh i vetëdijshëm që ka shumë punë për të bërë.

“Njeriu më i pakënaqur pas meje është ministri i Energjisë për situatën ku jemi, jo sepse nuk kemi bërë shumë po se e dime së kemi shumë për të bërë dhe jemi të vetëdijshëm se njerëzit kanë të drejtë dhe çdo ditë presin më shumë.

Padurimi i tyre është i justifikuar pasi janë tallur e nëpërkëmbur. Njerëzit presin nga ne se më vjen keq ta them por po nuk e bëmë ne askush tjetër nuk e bën dot”, tha Rama gjatë inagurimit të qendrës “Dispeçer” SCADA/ EMS të Operatorit të Sistemit të Transmetimit.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031243085861206
array(1) { ["section"]=> string(73) "ministri-me-i-pakenaqur-ne-qeverine-rama-e-zbulon-vete-kryeministri-41451" }