Ministri Naço kërkesë SHBA dhe KiE për informacion rreth shqiptarëve e dënuar jashtë vendit

Publikuar tek: politike, më 13:09 21-09-2015 Ministri Naço kërkesë SHBA dhe KiE për informacion rreth shqiptarëve e dënuar jashtë vendit

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço i ka dërguar një kërkesë Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Këshillit të Europës për informacion rreth shqiptarëve të dënuar dhe proceduar jashtë vendit.

Naço ka thënë se kërkesa është bërë në kuadër të procesit të dekriminalizimit ndërsa ka njoftuar se informacioni i mbledhur do të shërbejë për të krijuar një bazë të dhënash për të dënuarit në administratë si dhe do të bëhet dixhitalizimi i zyrës së gjendjes gjyqësore për të dënuarit. Ministri Naço theksoi sërish se qeveria e mbështet procesin e dekriminalizimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PD prezanton platformën për reformen në drejtësi, Alibeaj: Ndryshimet kushtetuese brenda hapësirave që ajo lejon
Dekriminalizimi/ Dosja e Mediut e paralajmëruar për t'u publikuar? (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.027585029602051
array(1) { ["section"]=> string(97) "ministri-naco-kerkese-shba-dhe-kie-per-informacion-rreth-shqiptareve-e-denuar-jashte-vendit-21317" }