Ministri Peleshi del “LIVE”: Shkarkohet drejtori dhe gjithë inspektorët në Fier

Publikuar tek: politike, më 19:24 17-11-2017 Ministri Peleshi del “LIVE”: Shkarkohet drejtori dhe gjithë inspektorët në Fier

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi, përmes një deklarate për media ka shkarkuar Drejtorin e Autoritetit Kombëtar të Ushqimir dhe të gjithë inspektorët në qarkun e Fierit, pas një denoncimi nga qyetetar.

Dyshohet se zyrtarët e AKU-së në Fier kanë marrë rryshfet, sakaq Peleshi i bëri thirje të gjitha forcave politike të bashkohen për çështjet e sigurisë ushqimore.

Deklarata e Peleshit:

AKU në Fier ka qenë në kundërshtim flagrant me ligjin. Shkarkohen nga drejtori i AKU, e duke vazhduar me inspektorët përgjegjës në qarkun e Fierit. Inkurajoj të gjithë qytetarët të denoncojnë çdo rast të abuzimit me ushqimet. Siguria ushqimore nuk ka të bëjë me qëndrimet politike, është një për të gjithë. Ndaj nuk do të mirëkuptoja madje do të apeloja të gjitha forcat politike, të paktën për çështjet e sigurisë ushqimore duhet të bëjmë një pakt kombëtar.

Po bëjmë një reformë të qënësishme. Kjo reformë ka nevojë për inspektorë. Nuk mund të them çfarë shkelje kanë bërë, mitmarrje apo jo. Ajo që kemi ne për detyrë të kostatojmë është aktet e kontrollit dhe sa kanë zbatuar të territor.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nikolla i përgjigjet Bashës: Në asnjë vend normal politika s’bën hesapet e veta kur bie fatkeqësia
KLD shkarkon gjyqtarin e Elbasanit që fshehu pasurinë »
Article Logic
Execution time: 0.013462066650391
array(1) { ["section"]=> string(82) "ministri-peleshi-del-live-shkarkohet-drejtori-dhe-gjithe-inspektoret-ne-fier-99949" }