Ministrja e Ramës në kampionatin e Tiranës, me tuta dhe atlete në eventin e Forcave të Armatosura (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:27 13-02-2018 Ministrja e Ramës në kampionatin e Tiranës, me tuta dhe atlete në eventin e Forcave të Armatosura (FOTO)

Ditën e djeshme u zhvillua në Tiranë kampionati kombëtar i krosit, organizuar nga Federata Shqiptare e Atletikës.

Në ditën e vrapimit të Këshillit Ndërkombëtar Ushtarak të Sporteve, Forcat e Armatosura të Shqipërisë iu bashkuan ushtrive të 135 vendeve të tjera në mbarë botën.

E pranishme në këtë garë ishte edhe ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, e cila ndoqi me vëmendje të gjithë garën, ndërsa në fund të ceremonisë nderoi me çmime dhe çertifikata fituesit.

Ajo që ra në sy ishte veshja e ministres, e cila u shfaq shumë sportive, si për t’iu përshtatur aktivitetit ku merrte pjesë si spektatore. Xhaçka u shfaq e veshur me një bluzë të kuqe, tuta blu të errët, një palë atlete dhe një xhup të zi, pasi dhe temperaturat ditët e fundit janë ulur ndjeshëm.

“Deri dje në fushën e betejës, sot në atë sportit.
Forcat e Armatosura të Shqipërisë iu bashkuan ushtrive të 135 vendeve të tjera në mbarë botën në ditën e vrapimit të Këshillit Ndërkombëtar Ushtarak të Sporteve, #CISM.
Të angazhuar që ashtu si kjo garë, e pastër dhe e ndershme, te jetë edhe karriera e djemve dhe vajzave tona në uniformë, e bazuar tërësisht në meritokraci”, shkruan ministrja, e cila ka postuar edhe disa foto nga eventi sportiv.

27751967_1544719298897118_3966004412208103629_n.jpg

27867300_1544719718897076_8077001525554854991_n.jpg

27751615_1544719955563719_1739557451053884278_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘E dëgjove Robert Ndrenikën e Bujar Asqeriun Edo?’, vjen përgjigja e Ramës: Debat pa kuptim, s’na jep kush leksione
»
Article Logic
Execution time: 0.024694919586182
array(1) { ["section"]=> string(108) "ministrja-e-rames-ne-kampionatin-e-tiranes-me-tuta-dhe-atlete-ne-eventin-e-forcave-te-armatosura-foto-110077" }