Ministrja Kumbaro pas daljes nga katedralja: Gëzuar Krishtlindjet! Veliaj:Janë Pashkët

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:04 12-04-2015 Ministrja Kumbaro pas daljes nga katedralja: Gëzuar Krishtlindjet! Veliaj:Janë Pashkët Mirela Kumbaro, ministre e Kulturës

"Është një ditë shumë e bukur sot, Gëzuar Krishtlindjet”, u ngatërrua në urimin e saj për besimtarët ministrja Kumbaro pasi doli nga Katedralja "Ngjallja e Krishtit”, ku shoqërohej nga ministri Veliaj. “Janë  Pashkët”, e korrigjoi shpejt ministri dhe më pas Kumbaro vazhdoi urimin e saj për besimtarët ortodoksë.

“Në emër të qeverisë shqiptare, Gëzuar Pashkët dhe le besojmë te dielli, natyra, e gjithçka të bukur që na ka falur Shqipëria”, përmbylli mesazhin e saj të urimit Kumbaro. “Gëzuar”, uroi shkurt edhe Veliaj krah ministres Kumbaro dhe Eglantina Gjermenit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.043351173400879
array(1) { ["section"]=> string(89) "ministrja-kumbaro-pas-daljes-nga-katedralja-gezuar-krishtlindjet-veliaj-jane-pashket-8501" }