Ministrja Milena Harito me shtëpi 900 mijë euro në Francë, ja pasuria dhe pronat e saj

Publikuar tek: politike, më 11:11 27-04-2016 Ministrja Milena Harito me shtëpi 900 mijë euro në Francë, ja pasuria dhe pronat e saj

Sipas deklarimit të pasurisë për vitin 2015, ministrja e Inovacionit dhe Administratës Publike, Milena Harito është bashkëpronare me 50 për qind e një shtëpie bannimi në Ftancë prej 210 m2 me vlerë 905,000 euro.

Ministrja Harito është gjithshtu pronare 100% e një studioje në Francë me sipërfaqe 24.4 metra katror dhe vlerë 24,000 euro, pronare e një dyqani në Tiranë me sipërfaqe 116.6 m2 dhe vlerë 10,200,000 lekë, bashkëpronare me 25% e apartamenti me veren 8,494 lekë.

Likuiditete (Depozita cash, llogari rrjedhëse, debi-kredi)

Bashkëpronare në Francë me 50% e llogarisë me 4,441 euro. Bashkëpronare me 50% e llogarisë në Francë me 10,709 euro. Bashkëpronare e llogarisë me 52 euro ndërsa bashkëshorti ka tre llogari me 2,400 euro, 4,116 euro, 3,172 euro.

Ministrja harito nuk disponon automjet por ka një parking me vlerë 6,000 euro. Ajo ka dy detyrime të pashlyera kredi bankare, njëra 233,736 euro dhe një tjetër me 133,022 euro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02892804145813
array(1) { ["section"]=> string(91) "ministrja-milena-harito-me-shtepi-900-mije-euro-ne-france-ja-pasuria-dhe-pronat-e-saj-38818" }