Mirela Kumbaro siç nuk e keni parë, Bledi Çuçi s’i ndahet në Përmet (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 16:57 14-03-2017 Mirela Kumbaro siç nuk e keni parë, Bledi Çuçi s’i ndahet në Përmet (FOTOT)

Qyteti i Përmetit festoi sot Ditën e Verës në një atmosferë fantastike. Qytetarë të shumtë, por edhe vizitorë vendas e të huaj kishin dalë në shesh, për të parë nga afër një seri aktivitetesh të organizuara me këtë rast.

 E pranishme ishte edhe ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro. Ndryshe nga herët e tjera që e kemi parë si zyrtare, kësaj radhe Kumbaro u prezantua si një amvisë, duke gatuar dhe servirur ushqime tradicionale të zonës.

Siç shihet në fotot e publikuara nga ArgjiroLajm.net bashkë me ministren në festime ishte i pranishëm edhe Bledi Çuçi, i deleguari i PS-së për qarkun Gjirokastër që ka ndjekur me interes të madh gatimet e Kumbaros e madje nuk ka nguruar t'i provojë e shijojë.

 

ar.jpg

ar1.jpg

ar3.jpg

ar4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Punët e Edit: Muzeu i rrallë me avionin e Enver Hoxhës në dru (FOTO)
NDODH PËR HERË TË PARË, aktori del lakuriq para spektatorëve te Teatri Kombëtar (FOTOT dhe historia e pazakontë e djaloshit 17-vjeçar) »
Article Logic
Execution time: 0.020715951919556
array(1) { ["section"]=> string(78) "mirela-kumbaro-sic-nuk-e-keni-pare-bledi-cuci-s-i-ndahet-ne-permet-fotot-71882" }