“Mirëmëngjes” me Alban Skënderajn nga studentët e Pekinit (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 14:06 21-01-2016

Në Pekin të Kinës nuk dëgjojnë vetëm këngë nga Amerika apo nga vendi i tyre, por edhe këngë shqiptare dhe konkretisht ato të Alban Skënderajt.

Këngëtari shqiptar duket se ka fansa edhe në Pekin të Kinës, atje ku studentë nga Universiteti i Gjuhave të Huaja i Pekinit, këndojnë këngën e tij "Mirëmëngjes"!

Dhe mund të themi se i shkon shumë gjuha shqiptarë duke i dëgjuar ata të këndojnë shumë qartë dhe shumë bukur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Puthje në buzë mes dy meshkujve në Teatrin Kombëtar, aktori: Përse e bëmë
Pse Kadare e meriton çmimin “Nobel”, Akademia e Shkencave letër Stokholmit: Çfarë shkruhet në të »
Article Logic
Execution time: 0.027674913406372
array(1) { ["section"]=> string(67) "miremengjes-me-alban-skenderajn-nga-studentet-e-pekinit-video-30603" }