"Mirëmëngjes nga Edi Rama" me lajmin më të mirë për trashëgiminë shqiptare

Publikuar tek: kulture-art, më 10:50 25-11-2017

Kryeministri Edi Rama është zgjuar këtë mëngjes me një lajm shumë të mirë për kulturën dhe trashëgiminë historike. 

 

Sipas kryministrit në 2018-ën pritet të ketë një buxhet ekstra për financimin e projekteve lidhur me këtë fushë të kuturës shqiptare.
"MIRËMËNGJES dhe me këtë informacion mbi përmasën e rritur të mbështetjes me Buxhetin 2018 edhe për Kulturën e Trashëgiminë tonë të çmuar historike duke e forcuar si instrument zhvillimi ekonomik dhe mirëqenieje, ju uroj një ditë të mbarë", shkruan Rama.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arti në zi, ndahet nga jeta vokalisti legjendar
E shembën barbarisht gjatë natës, rindërtohet Shtëpia e Flamurit në Korçë (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.012887001037598
array(1) { ["section"]=> string(79) "miremengjes-nga-edi-rama-me-lajmin-me-te-mire-per-trashegimine-shqiptare-100683" }