Mogherini mbërrin në Tiranë, takohet me Metën

Publikuar tek: politike, më 18:59 03-03-2016 Mogherini mbërrin në Tiranë, takohet me Metën

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian për politikën e jashtme, Federica Mogherini ka mbërritur në Tiranë dhe takimin e parë po e zhvillon me kryetarin e Kuvendit, Ilir Metën.

Mogherini dhe Meta ndodhen në ambientetet e Kryesisë së Kuvendit dhe temë e diskutimeve do të jenë marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian.

Më pas, zyrtarja e BE-së do të mbajë një fjalë në Kuvendin e Shqipërisë si dhe do të zhvillojë takime me kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Bujar Nishani. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reagon Basha për raportin e DASH: Shqipëria me Ramën, në krye të hartës së drogës
Arrihet konsensusi për dekriminalizimin, Balla: Kemi një draft. Bylykbashi: Falë presionit të opozitës »
Article Logic
Execution time: 0.013850927352905
array(1) { ["section"]=> string(50) "mogherini-mberrin-ne-tirane-takohet-me-meten-34145" }