Mogherini pritet të japë përgjigjen për negociatat me BE, Vasili denoncon skandalin: ABUZIVE ajo që ndodhi sot në Komisionin e Shëndetësisë

Publikuar tek: politike, më 12:04 17-04-2018 Mogherini pritet të japë përgjigjen për negociatat me BE, Vasili denoncon skandalin: ABUZIVE ajo që ndodhi sot në Komisionin e Shëndetësisë

Ndonëse sot pritet të merret përgjigjia e shumëpritur për hapjen e negociatave me BE-në, kreu i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili denoncon skandalin e radhës të qeverisë, siç e quan ai.

Vasili, i cili është Kryetar i Komisionit të Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë denoncon se sipas tij mazhoranca ka bërë mbledhjen e komisionit pa praninë e tij dhe anëtarëve të opozitës. Ndërsa thekson ai kanë miratuar ligjin për strehimin social në mënyrë të njëanshme.

“Zhvillohen në një ditë simbolike siç është e sotmja ku pritet të merret përgjigjia për hapjen e negociatave. Në mënyrë skandaloze sot është mbledhur Komisioni i Shëndetësisë pa praninë time. Konsensusi u prish për shtyrjen vetëm një ditë. Jo më larg se një ditë më përpara pati një kërkesë të njëanshme për ta mbledhur këtë komision për të shqyrtuar ligjin për strehimin social. Ky ligj ishte votuar ne parim nga maxhoranca dhe opozita. Ligji kishte ndryshime në masën 90% te tij. Ligji për strehimin social u miratua në formë abuzive e të njëanshme sot në Komisionin e Shëndetësisë. Ishte planifikuar të bëhej shqyrtimi nesër për ligjin”, tha Vasili.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tom DOSHIT iu ndalua hyrja në SHBA, reagon ambasada amerikane, ç’thotë për gruan dhe fëmijët
TRONDIT avokati: Çfarë thuhet në raportin e Komisionit Europian (PËRMEND EMRA) »
Article Logic
Execution time: 0.077833890914917
array(1) { ["section"]=> string(144) "mogherini-pritet-te-jape-pergjigjen-per-negociatat-me-be-vasili-denoncon-skandalin-abuzive-ajo-qe-ndodhi-sot-ne-komisionin-e-shendetesise-117168" }