Mori më pak vota se pjesëtarët e familjes së tij, kandidati për zgjedhje shpërthen në lot (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 18:36 26-05-2019 Mori më pak vota se pjesëtarët e familjes së tij, kandidati për zgjedhje shpërthen në lot (VIDEO)

Emri i tij është Neetu Shutteran Ëala dhe ishtë kandidat për një vend në Këshillin Bashkiak  të qytetit e tij në Lok Sabha në Indi.

Ajo që i ndodhi ishtë shumë gazmore. Në qytetin ishin 800 persona kandidat dhe të drejtën e votimit kishin me shumë se 1 milion njerëz.

Burri 42-vjeçar mori fiks 5 vota por pjesëtarët e familjes së tij janë 9. Nga këta 9 persona të familjes të gjithë kishin të drejtë vote, kështu që Ëala e mori shumë rënd këtë lajm dhe shpërtheu në lot përpara gazetarëve.

Reagimi i tij u bë viral në botë dhe të gjithë kanë qeshur me ngjarjen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025018930435181
array(1) { ["section"]=> string(101) "mori-me-pak-vota-se-pjesetaret-e-familjes-se-tij-kandidati-per-zgjedhje-shperthen-ne-lot-video-165783" }