Mos i humbisni/ 15 FOTO për të treguar shpirtin e pabesueshëm të njeriut

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:05 29-12-2017 Mos i humbisni/ 15 FOTO për të treguar shpirtin e pabesueshëm të njeriut

Shpesh herë, sidomos kur ndeshim vështirësi, mendojmë se nuk mund t’ia dalim deri në fund.

Në këto kushte, kemi nevojë për një frymëzim dhe shpresë të vogël nga forca e njerëzve të tjerë dhe arritjet e tyre. Shihni më poshtë 15 foto, që tregojnë fuqinë e pabesueshme të shpirtit njerëzor.

1 Këmbët e çiklistit Powell Polanski pas 16 raundeve në turneun e çiklizmit të Francës, shkruan newsbomb.al. 

 

c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b-22.jpg

 

2 John Brablit është një piktor i verbër që krijon vepra të mrekullueshme

c81e728d9d4c2f636f067f89cc14862c-2.jpg

3 Maria Lorenza Ramirez është fituese e maratonës 50 kilometra në Meksikë. Ajo vrapoi me fund dhe sandale.

18723715_1700658720237409_5519865327137062912_n.jpg

4 Maule Dan kthehet në kampin e tij, me bletë.

eccbc87e4b5ce2fe28308fd9f2a7baf3-2.jpg

5 Ted Rammel është një kirurg i karrigeve me rrota.

16908470_746836518816336_8474976837385060352_n.jpg

6 Dashrat Mançi kaloi 22 vjet duke kaluar nëpër një mal që ndau fshatin e tij nga qyteti në mënyrë që fshatarët e tjerë të saj të mund të hynin në spitalet e qytetit.

a87ff679a2f3e71d9181a67b7542122c-2.jpg

7. 9-vjeçari Daniel Campbell përdor dritë nga McDonald's për të lexuar.

e4da3b7fbbce2345d7772b0674a318d5-2.jpg

8 100-vjeçari Fouyia Sinh, mban një rekord të Guinness si atleti më i madh i maratonës i cili përfundoi në 8 orë, 25 minuta dhe 18 sekonda.

17437859_1482734551799433_6984882747726626816_n.jpg

9 Mjekët pushojnë pas 32 orësh të operacionit për të hequr një tumor malinj nga truri i një pacienti.

1679091c5a880faf6fb5e6087eb1b2dc-2.jpg

10 Aaron Fosterlyn bën karrocë invalidësh me rrota.

43074cc5f2bbdfca46688bf410d2104e.jpg

11 Në vitin 2017, Hugh Jackman fitoi betejën e tij të pestë me kancerin.

c9f0f895fb98ab9159f51fd0297e236d-2_1.jpg

12 Ky mësuese nga Filipinet kalon çdo ditë një lumë për të shkuar në shkollë dhe studentët e saj.

13248754_1066177086787564_786694586_n.jpg

13 Sakrificat e baletit gjatë stervitjes

45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-2.jpg

14 Vanessa Loe është një fitues paralimpik i vitit 2016, duke bërë një rekord botëror me një kërcim prej 4.93 metrash.

d3d9446802a44259755d38e6d163e820-1_copy.jpg

15  Ambjentalist Ja dan Paayeng, mbjelljen e pemëve për 37 vjet. Sot, pyjet e saj tejkalojnë 550 hektarë. 

14566803_147777012370918_3585342225145397248_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070319175720215
array(1) { ["section"]=> string(78) "mos-i-humbisni-15-foto-per-te-treguar-shpirtin-e-pabesueshem-te-njeriut-104800" }