Mos i humbisni këto nominime për OSCAR-in shqiptar... Do qeshni me lot!!

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:17 26-01-2017 Mos i humbisni këto nominime për OSCAR-in shqiptar... Do qeshni me lot!!

Gazetari Rezart Cenaj vjen me një “listë nominimesh” për “Oscarin” shqiptar. Nominimet s’kanë nevojë për komente shtesë ndaj po ju lemë t’i lexoni si më poshtë:

“Dolën nominimet për Oscar shqiptar:

Aktori më i mirë kryesor:
1. Sali Berisha
2. Taulant Balla
3. Edi Rama
4. Adriatik Llalla
5. Alfred Peza
6. Shkëlqim Selami

Aktorja më e mire kryesore:
1. Iris Luarasi
2. Lindita Nikolla
3. Erion Braçe
4. Grida Duma
5. Milena Harito
6. Delina Fico

Aktori më i mire dytësor:
1. Ilir Meta
2. Ben Blushi
3. Koço Kokëdhima
4. Elvis Roshi
5. Donad Lu

Aktorja më e mire dytësore:
1. Romana Vlahutin
2. Majlinda Bregu dhe Schauma e saj
3. Alida Tota
4. Briseida Shehaj

Filmi më i mire:
1. Shëndetësia falas, pjesa 3
2. Nuk e dija që isha i dënuar në Itali (për'zootin)
3. Ne i bëjmë të gjitha mirë, por ju s´merrni vesh
4. Plehrat e botës, mblidhuni këtu

Kortometrazhi më i mirë:
1. Gruaja e pasur e gazetarit-deputet
2. Euro 2016
3. Vrima e brekëve t´Shukriut
4. Votimi elektronik
5. Vettingu

Regjisori më i mirë:

1. Sali Berisha
2. Linda Basha Rama
3. Shpëtim Idrizi
4. Ilir Meta
5. Gjyshja ime

Filmi më i mirë i huaj:
1. Statusi kandidat: jo sot, jo nesër
2. Hashashi në gomone, gomonia në det
3. Komisioneri dhe kriteri
4. Përgjithmonë vettingu

Filmi më i mirë i animuar:
1. Treni serb bën çuf çuf
2. Në Bari me gomone
3. E bukura dhe Fevziu
4. Princi i LSI-së

Kostumografia më e mirë:
1. Sokol Balla
2. Ilir Meta
3. Jeleku fosforeshent i lali Erit
4. Eduard Ndocaj
5. Artan Hoxha

Kolona zanore më e mirë
1. Më lër të mbaroj, unë nuk të ndërpreva
2. Qentë le të lehin, karvani ecën përpara
3. Nuk keni parë asgjë akoma
4. Ata nuk votojnë reformën në drejtësi”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.074065923690796
array(1) { ["section"]=> string(73) "mos-i-humbisni-keto-nominime-per-oscar-in-shqiptar-do-qeshni-me-lot-66705" }