“Mos i lini gratë të shkojnë në det, rrihini me sopatë”, trondit IMAMI (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:59 14-06-2018 “Mos i lini gratë të shkojnë në det, rrihini me sopatë”, trondit IMAMI (VIDEO) Imami në fjalë

Muaji i shenjtë i Ramazanit është drejt fundit, ndërsa të gjithë besimtarët për 30 ditë kanë agjëruar si simbolikë për të larë mëkatet dhe për të treguar dashurinë e veçantë që kanë për Zotin.

 

Ai që ka çuditur ditën e sotme është një imam nga Kosova, i cili gjatë një bashkëbisedimi me disa besimtarë i ka këshilluar që të mos i lejojnë femrat e shtëpisë të shkojnë në plazh.

“Mos i lini gratë të shkojnë në plazh”, ka përsëritur ai disa herë, ndërsa teksa i drejtohet një burri aty pranë i thotë nëse e ka bishtin e sakisë (sopatën) pas dere për ta përdorur në këtë rast.

“Bishtin e sakisë a e ke hala pas dere? Përdore nëse është nevoja”, thotë ai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministria e Arsimit penalizon 11 maturantë (ARSYEJA)
Kërkuan fonde publike, RTSH dhe opozita kundërshtojnë keq mediat PRIVATE: Asnjë qindarkë »
Article Logic
Execution time: 0.020700931549072
array(1) { ["section"]=> string(79) "mos-i-lini-grate-te-shkojne-ne-det-rrihini-me-sopate-trondit-imami-video-124375" }