‘Mos mi prek patatinat’, 19-vjeçari plagos me armë kushëririn

Publikuar tek: bota, më 09:37 12-10-2018 ‘Mos mi prek patatinat’, 19-vjeçari plagos me armë kushëririn Autori Ryan Dean Langdale

Një adoleshent në Karolinën e Jugut ka qëlluar me armë kushëririn e tij pasi i kishte ngrënë patatinën.

Ngjarja ndodhi, pasi adoleshenti kishte paralajmëruar kushëririn e tij që të mos ia hante patatinat Lays.

Autori Ryan Dean Langdale, 19 vjeç, njoftoi policinë për një plagosje aksidentale në shtëpinë e tij. I dyshuari u tha autoriteteve se kushëriri i tij 17-vjeç u vetëplagos aksidentalisht teksa po pastronte pushkën e gjuetisë.

Por dëshmitë e tij nuk përputheshin me provat.

Një javë më vonë kur kushëriri i Langdale u zgjua nga koma, ai informoi autoritetet se kushëriri i tij e qëlloi atë gjatë një debati për patatet Lays.

"Më bërtiti që të mos i prekja patatet Lays në të kundërt do të më qëllonte dhe ashtu bëri”, tha 17-vjeçari.

Langdale është akuzuar për vrasje të mbetur në tentativë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019317150115967
array(1) { ["section"]=> string(65) "mos-mi-prek-patatinat-19-vjecari-plagos-me-arme-kusheririn-137537" }