Mosbindja civile: Jugu mblidhet në Lushnje, zbardhet njoftimi: O me ne, o me ata!

Publikuar tek: barometri, më 08:30 05-04-2018 Mosbindja civile: Jugu mblidhet në Lushnje, zbardhet njoftimi: O me ne, o me ata!

Nesër nisin protestat masive të paralajmëruara nga opozita në të gjithë vendin.

Nga nesër Partia Demokratike ka paralajmëruar nisjen e mosbindjes civile. E qindra simpatizantë, anëtarë e militantë të PD-së pritet të mblidhen në qytetet kryesore të vendit.

Nga Gjirokastra, Saranda, Përmeti, Fieri, autobusë dhe makina private do të mblidhen në Lushnje.

“Nesër në orën 8 nisemi nga Ura e Lumit për të protestuar në Lushnjë. Aty do jetë gjithë Jugu”, njofton PD.

“Prandaj nesër do protestohet masivisht në Lushnjë dhe gjithë Shqipërinë.

Kush nuk proteston është ose bashkëfajtor në krimin qeveritar ose frikacak.

Rrugë të mesme nuk ka !

O ME NE, O ME ATA !”, thuhet në njoftim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041929960250854
array(1) { ["section"]=> string(83) "mosbindja-civile-jugu-mblidhet-ne-lushnje-zbardhet-njoftimi-o-me-ne-o-me-ata-115736" }