Moti i keq, shiu dhe breshëri paralizojnë Serbinë në mes të qershorit

Publikuar tek: rajon, më 09:00 14-06-2018 Moti i keq, shiu dhe breshëri paralizojnë Serbinë në mes të qershorit

Moti i keq ka pushtuar Serbinë në muajin e parë të verës. Një stuhi me reshje të dendura shiu dhe breshëri goditi vendin ditën e djeshme.

Ndërsa sipas meteorologëve moti i keq parashikohet të jetë i njëjtë edhe ditën e sotme. Sipas medieve serbe nga paralajmërimet e sinoptikanëve ka mundësi që rrugët të bllokohen sërish mga uji dhe breshëri.

Përpos kësaj janë paralajmëruar edhe rrëshqitje dherash.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019686222076416
array(1) { ["section"]=> string(75) "moti-i-keq-shiu-dhe-bresheri-paralizojne-serbine-ne-mes-te-qershorit-124328" }