Moti i nxehtë, kontineti i largët NËN PUSHTETIN e flakëve (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 12:50 15-04-2018 Moti i nxehtë, kontineti i largët NËN PUSHTETIN e flakëve (FOTO) foto nga flakët

Qindra forca zjarrfikëse janë vendosur në shërbim për të stabilizuar flakët që kanë përfshirë Australinë ditën e fundit për shkak të temperaturave të larta.

Sipas mediave të huaja, shuarja e zjarreve nga toka është bërë thuajse e pamundur, ndërsa në të gjithë territorin po operohet më së shumti me helikopterë.

Autoritetet kanë filluar evakuimin e banorëve, pasi zjarri po përhapet me shpejtësi të frikshme duke djegur pothuajse 2500 hektare tokë, i ndihmuar nga erërat e forta dhe temperaturat tmerrësisht të larta.

Qeveria ka shpallur gjendjen e emergjencës në vend, ndërsa ka bërë thirrje për ndihma nga e gjithë bota për vendosjen nën kontroll të flakëve.

12.jpg

maxresdefault.jpg

download_2.jpg

download_1.jpg

download.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Vdekja ime reflekton atë që po i bëjmë jetës’, avokati i LGBT i vë flakën vetes
Protesta të dhunshme në Francë, qytetarët sfidojnë hapur Macron »
Article Logic
Execution time: 0.0049130916595459
array(1) { ["section"]=> string(68) "moti-i-nxehte-kontineti-i-larget-nen-pushtetin-e-flakeve-foto-116973" }