Moti i nxehtë, kontineti i largët NËN PUSHTETIN e flakëve (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 11:50 15-04-2018 Moti i nxehtë, kontineti i largët NËN PUSHTETIN e flakëve (FOTO) foto nga flakët

Qindra forca zjarrfikëse janë vendosur në shërbim për të stabilizuar flakët që kanë përfshirë Australinë ditën e fundit për shkak të temperaturave të larta.

Sipas mediave të huaja, shuarja e zjarreve nga toka është bërë thuajse e pamundur, ndërsa në të gjithë territorin po operohet më së shumti me helikopterë.

Autoritetet kanë filluar evakuimin e banorëve, pasi zjarri po përhapet me shpejtësi të frikshme duke djegur pothuajse 2500 hektare tokë, i ndihmuar nga erërat e forta dhe temperaturat tmerrësisht të larta.

Qeveria ka shpallur gjendjen e emergjencës në vend, ndërsa ka bërë thirrje për ndihma nga e gjithë bota për vendosjen nën kontroll të flakëve.

12.jpg

maxresdefault.jpg

download_2.jpg

download_1.jpg

download.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Vdekja ime reflekton atë që po i bëjmë jetës’, avokati i LGBT i vë flakën vetes
Protesta të dhunshme në Francë, qytetarët sfidojnë hapur Macron »
Article Logic
Execution time: 0.15771079063416
array(1) { ["section"]=> string(68) "moti-i-nxehte-kontineti-i-larget-nen-pushtetin-e-flakeve-foto-116973" }