Moti në fundjavë, bien temperaturat, ç’parashikojnë sinoptikanët për reshjet e shiut dhe borës

Publikuar tek: aktualitet, më 09:54 13-01-2018 Moti në fundjavë, bien temperaturat, ç’parashikojnë sinoptikanët për reshjet e shiut dhe borës

Këtë fundjave moti parashikohet të mos jetë shumë i qëndrueshëm.

Të shtunën dhe të dielën në disa zona pritet të ketë reshje shiu dhe bore, ndërsa temperaturat do të bien deri në minuas 4 gradë celcius.

“ Dita e shtunë vijon nën ndikimin e kthjellimeve me alternime vranësirash të shpeshta, kryesisht në zonat Lindore dhe ekstremet Veri-Jug ku priten edhe reshje shiu e dëbore. Dita e diel, vijon me kthjellime e vranësira kalimtare në Jug dhe Qendër por vranësira të shpeshta lokalizohen në Veri dhe Lindje. Pjesa e dytë e ditës fuqizon vranësirat duke gjeneruar në mbrëmje dhe gjatë natës, reshje shiu e dëbore.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante mëngjesin e së shtunës por rënie me 2°C sjell mesdita. Edhe dita e diel sjell rënie të temperaturave në të dy esktremumet ditore duke bërë që vlerat e tyre të luhaten nga -4 në 12°C”, sqaron meteoalb Albania.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Henri Çili largohet nga UET, zbulohet arsyeja dhe kush është pedagogu që zëvendëson (EMRI)
Sa paguhen njerëzit e Veting-ut, kush e ka rrogën 3.9 mln lekë »
Article Logic
Execution time: 0.021912097930908
array(1) { ["section"]=> string(99) "moti-ne-fundjave-bien-temperaturat-c-parashikojne-sinoptikanet-per-reshjet-e-shiut-dhe-bores-106405" }