Mrekullitë ekzistojnë! Mjekët hoqën dorë, vogëlushja 1-vjeçare zgjohet nga koma pas këmbënguljes së babait

Publikuar tek: bota, më 17:05 28-11-2016 Mrekullitë ekzistojnë! Mjekët hoqën dorë, vogëlushja 1-vjeçare zgjohet nga koma pas këmbënguljes së babait

Vogëlushja u zgjua nga koma falë përpjekjeve dhe shpresës së prindërve për rikthimin e saj.

 

Marwa ra në koma që në shtator si pasojë e një virusi të rrezikshëm. Mjekët pas përpjekjeve të shumta nuk i dhanë më shpresë  pët të jetuar.

Mjekët donin t’i hiqnin makinerinë por prindërit këmbëngulnin që vogëlushja e tyre do të zgjohej. Një vendim gjykate i lejoi edhe 2 muaj Marwas që të mbante paisjen, raporton newsbomb.al. Dhe ajo u zgjua vetëm 10 ditë më vonë, duke sfiduar të gjitha parashikimet mjekësore.

Mjekët ishin të gatshëm të rrëmbenin makinën që e mbante Marwa-n në jetë dhe ta nxirrnin jashtë, por ajo hapi sytë për të provuar se ishte ende gjallë.

Për prindërit e vogëlushes kjo ishte një mrekulli, ndërsa mjekët u habitën pasi nuk kishin shpresë se do zgjohej, raporton newsbomb.al.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.072484016418457
array(1) { ["section"]=> string(110) "mrekullite-ekzistojne-mjeket-hoqen-dore-vogelushja-1-vjecare-zgjohet-nga-koma-pas-kembenguljes-se-babait-60937" }