Mulliri i Mato Grudës nga Filmi "Njeriu me Top" totalisht i rrënuar, këtu mund të ishte bërë MREKULLI (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 13:03 12-08-2017 Mulliri i Mato Grudës nga Filmi

Mulliri i Mato Grudës nga Filmi "Njeriu me Top"... Totalish i rrënuar. Ky është alarmi që jep Auron Tare, drejtori i Agjencisë së Bregdeteve ndërsa shton se rrepët jane tharë dhe nuk ka më ujë.

“Nga imazhi i dikurshem i filmit nuk ka mbetur më asgjë. Të gjithë e kujtojmë Sander Prosin në rolin e famshëm të mullixhiut. Pak më tutje ku u vra Pinxho Kapella zallishtja është kthyer në një baltoninë argjili. Mulliri është shumë afër Banjave termale të Benjes dhe me nje fond modest mund të kthehet në një atraksion të vërtetë turistik. Projekte të ngjashme ku mullinjtë e vjetër po restaurohen janë bërë në veriun e Greqisë apo Maqedoni”, sugjeron Auron Tare.

muri.jpg

muri1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bashkia shpall "Qytetare Nderi" motrat Libohova, nderohen edhe dy personalitete të tjera
Sonte nata e katërt e Festës së Birrës, dj Barzilay që do “tërbojë” korçarët e mbarë shqiptarët »
Article Logic
Execution time: 0.0041708946228027
array(1) { ["section"]=> string(110) "mulliri-i-mato-grudes-nga-filmi-njeriu-me-top-totalisht-i-rrenuar-ketu-mund-te-ishte-bere-mrekulli-fotot-88925" }