Mungesa e gjykatës kushtetuese, kundërpërgjigjet Rama: Më mirë djepi bosh se shejtani brenda (E PLOTË)

Publikuar tek: barometri, më 09:30 25-07-2018 Mungesa e gjykatës kushtetuese, kundërpërgjigjet Rama: Më mirë djepi bosh se shejtani brenda (E PLOTË) Edi Rama

Kryeministri Edi Rama reagon në rrjetin social Facebook në lidhje me procesin e Vettingut dhe çështjet e drejtësisë. Kjo deklaratë vjen si pasojë e shkarkimeve të gjyqtarëve dhe prokurorëve nga KPK, si dhe u përgjigjet akuzave të opozitës për mungesën e Gjykatës Kushtetuese.

Ai shprehet se është e kaluara politike që e ka denigruar drejtësinë në këtë gjendje.

“Po operojmë organizma të kancerizuar që e degraduan deri në kockë drejtësinë. Më mirë djepi bosh se shejtani brenda!”, shprehet Rama

Postimi i plotë:

“Po mbetemi pa gjykata të sipërme?Jo! Po operojmë organizma të kancerizuar që e degraduan deri në kockë drejtësinë. Më mirë djepi bosh se shejtani brenda! Ky pastrim është shpëtim për dekada e breza që vijnë,rilindja e këtyre gjykatave është vetëm çështje e më pak se një viti

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026108026504517
array(1) { ["section"]=> string(105) "mungesa-e-gjykates-kushtetuese-kunderpergjigjet-rama-me-mire-djepi-bosh-se-shejtani-brenda-e-plote-129040" }