Muret zhgarraviten, por qytetarët s’dinë as të shkruajnë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:35 19-04-2015 Muret zhgarraviten, por qytetarët s’dinë as të shkruajnë

Ndodh edhe kështu. Mesazhet shkruhen në mure. Por do kishin kuptim po të shkruheshin në gjuhën e pastër dhe të kulluar shqipe. Por muret zhgarraviten me mbishkrime që në fakt të kujtojnë, se duhet ende shumë punë për të kthyer shqiptarët te shkollat dhe mësimi.

Ja ku vjen ko foto, ku dikush ka dashur të shkruajë në mur shprehjen “Dashuri në përjetësi”. Por e ka bastarduar atë me një shkrim krejt ndryshe “Dashri përjets”. Në rrjetet sociale foto po bën xhiron në profile të ndryshme për të marrë komentet e qytetarëve. Në fakt, është bukur dhe dashur, kur do të shprehësh dashurinë e nuk di ta artikulosh atë?

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035470962524414
array(1) { ["section"]=> string(60) "muret-zhgarraviten-por-qytetaret-s-dine-as-te-shkruajne-9179" }