Nard Ndoka LETËR Ramës, 7 PIKA për zgjidhjen e krizës: Këshilla për kokat e nxehta! Kaq ishte pushofshi në paqe... (E PLOTË)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:34 24-05-2019 Nard Ndoka LETËR Ramës, 7 PIKA për zgjidhjen e krizës: Këshilla për kokat e nxehta! Kaq ishte pushofshi në paqe... (E PLOTË)

Kreu i PDK, Nard Ndoka i ka nisur një letër, siç e quan ai portalit të Kryeministrit Edi Rama.

Ndoka ka renditur pikat, që sipas tij nxjerrin vendin nga kriza, ndërsa i ka cilësuar si 'këshilla për kokat e nxehta'.

E plotë:

Letër për portalin e KM!

Si zgjidhet kriza?

Këshilla për kokat e nxehta:

  1. Krijohen dy grupe negociatorësh (pozitë-opozitë), në nivel politik e teknik.
  2. Përafrohen qëndrimet politike të palëve.
  3. Data e zgjedhjeve, parlamentare dhe lokale, projekt për ndryshimet ligjore.
  4. Mandati i qeverisë kalimtare dhe detyrat.
  5. Reformat që do të kryhen në drejtësi, zgjedhore, territoriale, integrim dhe kudo tjetër, që gjykohet.
  6. Dorëheqja e Kryeministrit!
  7. Firmosja publike e marrëveshjes mes përfaqësuesve të lartë politik (pozitë-opozitë).

- Kaq, kriza u zgjidh!?

Pushofshi në paqe, nëse vazhdoni më tej..!?

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0485680103302
array(1) { ["section"]=> string(123) "nard-ndoka-leter-rames-7-pika-per-zgjidhjen-e-krizes-keshilla-per-kokat-e-nxehta-kaq-ishte-pushofshi-ne-paqe-e-plote-165533" }