Nasa teston kamerën që filmon me detaje motorrin e raketës (Video)

Publikuar tek: bota, më 20:12 07-08-2016 Nasa teston kamerën që filmon me detaje motorrin e raketës (Video)

Një video vërtet spektakolare është kjo e testimit të një motorri takete nga Agjencia Aeronautike e SHBA-ve, Nasa.

Por kapja e pamjeve fantastike është bërë e mundur falë kamerës së re, teknologji e Nasa, për të filmuar nga afër dhe me ekspozura të shumëfishta, High Dynamic Range Stereo-X (HiDyRS-X).

Scrnormalshot_1.jpg

Me kamerat e mëparshme

mekamerajmd.jpg

Me teknologjinë e re

Qëllimi është analizimi i funksionimit të motorrëve raketë përmes këtyre pamjeve filmike të rralla.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033040046691895
array(1) { ["section"]=> string(70) "nasa-teston-kameren-qe-filmon-me-detaje-motorrin-e-raketes-video-49059" }