Ndahen çmimet e gazetarisë ekonomike “Vangjush Gambeta”, mes fituesëve edhe Andrea Stefani pas vdekjes (VIDEO)

Publikuar tek: ekonomi, më 14:09 10-11-2017

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ndau sot çmimet "Vangjush Gambeta" për raportimin më të mirë ekonomik të botuar në Shqipëri, në Kosovë dhe Maqedoni gjatë vitit 2017, si dhe çmimet e karrierës në gazetari.

Fituesit e çmimeve këtë vit ishin:

Evis Halili (Memedaliu)-Për shkrimin më të mirë ekonomik në shtypin e shkruar në Maqedoni

 

23476671_10156662171013765_681698333_n.jpg

 

Vjollca Kongjoni- Për emisionin më të mirë audioviziv në Shqipëri

 

23439645_10156662171038765_977444948_n.jpg

 

 

Blerina Hoxha-Për shkrimin më të mirë ekonomik në shtypin e shkruar në Shqipëri

 

23476931_10156662171053765_548756683_n.jpg

 

Enis Veliu- Për shkrimin më të mirë ekonomik në shtypin e shkruar në Kosovë

23435788_10156662171148765_2085723433_n.jpg

 

Ndërkohë, çmimi reportere e vitit shkoi për gazetaren Alma Çupi.

 

23513505_10156662171233765_678832397_n.jpg

 

 

Po ashtu, gjatë kësaj ceremonie janë ndarë edhe çmimet e karrierës in memoriam. Këtë vit dy çmime shkuan për gazetarin Ramiz Kelmendi (pas vdekjes) dhe çmimi i karritres për Shqipërinë shkoi për Andrea Stefanin (pas vdekjes).

23439499_10156662170948765_2007493382_n.jpg

 

Ishte bashkëshortja e Andrea Stefanit, ajo e cila mori në dorëzim këtë çmim të akorduar nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, ndërsa gjatë ceremonisë nuk i fshehu emocionet.

Çmimi i Gazetarisë Ekonomike “Vangjush Gambeta” nisi që në vitin 2009 me mbështetjen e Japan Tobacco International.

 

23516135_10156662162398765_731134807_o.jpg

 23483110_10156662162393765_245098630_o.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E frikshme përse e shpenzojnë shqiptarët pagën mujore, renditja në Europë
»
Article Logic
Execution time: 0.0049850940704346
array(1) { ["section"]=> string(111) "ndahen-cmimet-e-gazetarise-ekonomike-vangjush-gambeta-mes-fitueseve-edhe-andrea-stefani-pas-vdekjes-video-99068" }