Ndahet nga jeta aktori britanik, i njohur për rolin në filimin “Harry Potter”

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:08 14-01-2016 Ndahet nga jeta aktori britanik, i njohur për rolin në filimin “Harry Potter”

Aktori i njohur britanik, Alan Rickman është ndarë nga jeta në moshën 69 vjeçare. Rickman ndërroi jetë dhe prej kohësh kurohej nga kanceri.

Britaniku e ka nisur karrierën që në vitin 1978 dhe prej 38 vitesh ka luajtur në shumë filma të njohur, ndërsa është ka fituar çmime prestigjoze. Rickman do të mbahet mend edhe për pjesëmarrjen në filmin “Harry Potter” ku luante rolin e profesorit Severus Snape.

Çmimet me të cilat që ai është vlerësuar përfshijnë ato në “Bafta”, “Golden Globe”, “MTV Movie Awards” apo “People's Choice Award”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032989978790283
array(1) { ["section"]=> string(80) "ndahet-nga-jeta-aktori-britanik-i-njohur-per-rolin-ne-filimin-harry-potter-30002" }