Ndahet nga jeta aleati i afërt i Bashës, kreu i partisë PDM-së

Publikuar tek: politike, më 18:35 17-05-2018 Ndahet nga jeta aleati i afërt i Bashës, kreu i partisë PDM-së Fatmir Hoxha

Ditën e sotme mësohet se është ndarë nga jeta një ndër kritikët dhe njëkohësisht aleatët e Lulzim Bashës, Fatmir Hoxha.

Hoxha u nda nga jeta pas një sëmundje, ndërkohë që lajmin e ka bërë të ditur djali i tij me anë të një postimi.

Fatmir Hoxha njihej si kryetari i Partisë së të Drejtave të Mohuara (PDM), ndërsa është spikatur mjaft herë si një kritik i fortë i politikave të kreut të PD, Lulzim Basha. Ai ishte një ish-i përndjekur politik i kohës së diktaturës, ndërsa ka qenë një ndër zërat kryesorë të tyre.

fatmir_hoxha.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “BOMBA” e BALLËS: PD e ka paguar “Bashkëpunëtorin X”. Skemë e pastër kriminale dhe mafioze. Situata është e rrezikshme (E PLOTË)
Rama mes liderave të BE-së? Çfarë i thotë në vesh Macron? »
Article Logic
Execution time: 0.0040810108184814
array(1) { ["section"]=> string(68) "ndahet-nga-jeta-aleati-i-afert-i-bashes-kreu-i-partise-pdm-se-121144" }